V roce 2017 náš farník a drnovský a lulečský patriot, milovník přírody a lokální kultury pan Vladimír Foltánek si dal velkou práci zmapovat, detailně popsat a fotografovat všechny sakrální památky v Drnovicích.

Bohužel Vladimír v době covidové pandemie podlehl této nemoci. A tak máme před sebou jeho poslední dílo. Je to velmi zajímavé čtení a prohlížení spousta fotografii. Člověk by neřekl kolik krásných, zajímavých příběhu se spojuje s boží mukou, lesním křížkem či obrázkem u cesty. Publikace se může stat inspiraci pro procházky od kapličky ke křížku....Třeba dokonce někdo s tímto průvodcem dokáže všechny popsané památky projít za jeden den?

Tuto publikaci je možné si vyzvednout v naším kostele v Drnovicích. Dobrovolný příspěvek bude určený na obnovu a údržbu sakrálních památek